śr. Lip 8th, 2020

Zwrot podatku

Zasiłek rodzinny w Holandii

Jeśli byliśmy zatrudnieni w Norwegii, to dokonanie rozliczenia z tamtejszym urzędem skarbowym jest koniecznością. Ostatecznym terminem jest dzień 1 maja. Do tego czasu musimy złożyć komplet dokumentów. Część z nich otrzymamy od urzędu lub banku pocztą. Szczególne sytuacje przewidują możliwość przedłużenia terminu do 31 maja, jednak w tym celu należy złożyć specjalny wniosek elektroniczny. Jeśli nie dotrzymamy terminu to norweski urząd przeprowadzi rozliczenie za nas na podstawie danych, które posiada w systemie. Może ono być mniej korzystne, bez ulg i z dodatkowymi opłatami. Jeśli nie mamy pewności co do odpowiedniego przeprowadzenia rozliczenia i  czy  otrzymamy zwrot podatku z Norwegii to warto udać się do specjalnego biura. Jedno z nich znajduje się w miejscowości Gryfino.

Wszystkie wymagane dokumenty

Aby rozliczyć się z urzędem skarbowym w Norwegii musimy skompletować wszystkie dokumenty. Od urzędu otrzymamy specjalny formularz, od pracodawcy druk analogiczny do naszego PIT-11, z banku stan naszego konta na dzień 31 grudnia. Może się okazać, że potrzebne będą również dokumenty z polski. Najlepiej skorzystać z pomocy specjalistów i dowiedzieć się czy należy nam się zwrot podatku z Norwegii. Jedno z takich biur znajduje się w miejscowości Kędzierzyn Koźle.

Różne ulgi

Norweskie prawo podatkowe przewiduje rozmaite ulgi dla osób rozliczających się w tym kraju. Są one jednak zależne od naszej klasy podatkowej. Dlatego przyda się profesjonalna pomoc w rozliczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.