nie. Maj 31st, 2020

Zwrot podatku

Zasiłek rodzinny w Holandii

Nasi zachodni sąsiedzi w dalszym ciągu są jednym z chętniej wybieranych kierunków emigracji zarobkowej. Wynika to w dużej mierze ze stosunkowo niewielkiej odległości i łatwości komunikacyjnej. Jednak również ze znacznie lepszych warunków finansowych. W Niemczech istnieją róże obowiązki podatkowe, zależne od tego jak wiele dni przepracowaliśmy w poprzednim roku podatkowym. Jest to obowiązek ograniczony i nieograniczony. Z punktu widzenia podatnika zdecydowanie bardziej korzystny jest nieograniczony, gdyż daje możliwość uwzględniania licznych ulg. Zwrot podatku może być więc wyższy i bardziej odczuwalny. Wszelkie informacje odnośnie tego, z jakich ulg możemy skorzystać uzyskamy w biurze zajmującym się rozliczaniem podatków polaków z Niemiec. Jedno z nich znajduje się w miejscowości Gniezno.

Przestrzeganie terminów

W Niemcach istnieje różnica pomiędzy rokiem kalendarzowym, a podatkowym. Złożenie rozliczenia jest obowiązkowe i terminem jakiego powinno się dotrzymać jest 31 maja w roku kalendarzowym następującym po zakończeniu roku podatkowego. Jeśli nie dopełnimy tego terminu, otrzymamy specjalne ponaglenie od urzędu, wraz z wyznaczonym nowym terminem. W tym wypadku konieczne jest jego dotrzymanie, gdyż w przeciwnym razie może zostać nałożona na nas kara finansowa w wysokości od 100 do 500 euro. Aby wszystkie dokumenty na czas znalazły się na miejscu warto skorzystać z  fachowej pomocy. Zwrot podatku może okazać się dla nas korzystny, jedno z biur w którym uzyskamy odpowiednią pomoc w złożeniu deklaracji znajduje się w miejscowości Goleniów.

Ulgi od podatku w Niemczech

W Niemczech powszechnie wykorzystywane są ulgi na stały dojazd do pracy, jak również na zakup sprzętu czy innych narzędzi do jej wykonywania. Aby uzyskać takie profity konieczne jest złożenie kompletu dokumentów do wglądu dla urzędu. Na decyzję czeka się zwykle od 3 do 4 miesięcy, po tym czasie otrzymujemy  wypłatę ewentualnego zwrotu z podatku w Niemczech.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.