nie. Maj 31st, 2020

Zwrot podatku

Zasiłek rodzinny w Holandii

Zasiłek rodzinny w Holandii

2 min read

Dla wielu osób wychowanie dziecka i praca za granicą jest ogromnym wyzwaniem. Bardzo często wygląda to więc w taki sposób, że jeden z małżonków podejmuje zatrudnienie za granicą, a drugi pozostaje  dziećmi w Polsce. Jeśli zatrudnienie ma miejsce w Holandii, to warto wiedzieć, że każdy legalnie zatrudniony ubiegać się o zasiłek rodzinny. Uzyskanie go jest stosunkowo proste.

Komu przysługuje zasiłek rodzinny w Holandii?

Zasiłek rodzinny w Holandii nosi nazwę Kinderbijslag. Możliwość uzyskania takiego świadczenia ma jedno z rodziców – może to być zarówno ojciec, jak i matka. Można go otrzymać na dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, jednak warunkiem jest kontynuowanie przez nie do tego czasu nauki. Istotne jest również, że wysokość zasiłku będzie różna w zależności od tego, w jakim dziecko jest wieku. Kwota wzrasta wraz z  wiekiem naszej pociechy. Pierwsza podwyżka ma miejsce po ukończeniu przez nią 6 lat, kolejna 12.

Skompletowanie odpowiednich dokumentów

Jeśli ubiegamy się o zasiłek rodzinny w Holandii, to niezbędne jest zebranie sporej ilości niezbędnych dokumentów. Jednocześnie powinniśmy pamiętać, że jeśli pobieramy zasiłek w Polsce, to ten holenderski może ulec znacznemu obniżeniu. W chwili, gdy ubiegamy się o uzyskanie zasiłku na dzieci, urząd ma prawo prosić o informacje oraz dostarczenie oryginałów różnych  dokumentów. Pośród nich: potwierdzenie wysyłania pieniędzy do opiekuna dziecka w Polsce, np. potwierdzenia przekazów czy przelewów, sofinummer osoby, która składa wniosek, adres pracodawcy w Holandii i okresy zatrudnienia, adres osoby wnioskującej, partnera i dziecka, potwierdzenie utrzymywania rodziny w Polsce, zaświadczenia o zatrudnieniu, z  Ośrodka Pomocy Społecznej informacja o pobieraniu lub niepobieraniu świadczeń, zaświadczenie o nauce ze szkoły dziecka, zaświadczenie o wspólnym miejscu zameldowania, dodatkowo dokumenty takie jak akt ślubu czy akt  urodzenia dziecka.

More Stories

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.