śr. Lip 8th, 2020

Zwrot podatku

Zasiłek rodzinny w Holandii

Jeśli w poprzednim roku podatkowym byliśmy zatrudnieni na terenie innego kraju niż Polska, to konieczne jest przeprowadzenie rozliczenia z tamtejszym urzędem skarbowym. W tym celu niezbędne jest stosowanie się do obowiązujących tam przepisów. Dla wielu osób problematyczne jest, że są one zupełnie inne w każdym kraju. W związku z tym w wielu Polskich miastach możemy liczyć na profesjonalną pomoc, aby uzyskać zwrot podatku zza granicy. Jednym z miast, w których znajduje się takie biuro jest Mińsk Mazowiecki.

Różne daty i terminy

Przykładowo w Holandii komplet  dokumentów powinno się złoży do końca marca, jednak nie jest to ściśle przestrzegane, jeśli więc się spóźnimy to dłużej poczekamy na pieniądze. W Niemczech dopuszcza się niewyrobienie się na pierwszy termin, który przypada 31 maja, jednak jeśli nie zareagujemy na ponaglenie i zaniedbamy nowy termin to będziemy musieli się liczyć z karą pieniężną. W Norwegii z kolei ostateczny jest termin 1 maja, można go w uzasadnionych przypadkach przesunąć po złożeniu wniosku, jednak jeśli go nie dopełnimy urząd sam nas rozliczy co może się okazać mało korzystne.

Dotrzymywanie terminów

Mimo wszystko niezależnie od kraju korzystniejsze jest dla nas ścisłe dotrzymywanie terminów. Unikniemy tym samym kar pieniężnych, szybciej otrzymamy zwrot, a rozliczenie zostanie przeprowadzone z uwzględnieniem wszystkich ulg i dodatków, jakie nam przysługują. Dlatego jeśli rozpoczynamy pracę za granicą warto korzystać z profesjonalnej pomocy księgowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.