śr. Lip 8th, 2020

Zwrot podatku

Zasiłek rodzinny w Holandii

Jak sprawnie rozliczyć się z podatku w Holandii?

2 min read

Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy biura, które rozlicza podatki polaków zza granicy. W wielu przypadkach może się okazać, że należy się nam zwrot podatku. Jedno z takich doświadczonych biur znajdziemy w miejscowości Kluczbork. Jeśli nie znamy prawa danego kraju to zawsze lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z fachowej pomocy.

Terminy w Holandii

Holandia dopuszcza możliwość rozliczenia się za pracę w swoim kraju za ostatnich 5 lat. Jednocześnie nie ma konieczności ścisłego przestrzegania terminu, bo ich niedopełnienie nie wiąże się dla nas z żadnymi karami. Termin złożenia kompletu dokumentów upływa z końcem marca. Wówczas istotnie otrzymamy wypłatę do końca czerwca. Jeśli termin zostanie przekroczony, to na wypłatę możemy czekać od pół roku do nawet 3 lat. Jednak w praktyce najczęściej nie trwa to aż tak długo.

Warto się rozliczyć i skorzystać z ulg

Osoby, które były legalnie zatrudnione w Holandii, rozliczając się z tamtejszym urzędem skarbowym mają możliwość skorzystania z różnych ulg. Zdecydowanie najpowszechniejsza jest ulga na dzieci, oraz tzw. rozłąkowe dla naszego partnera fiskalnego, którym może być nasz partner życiowy lub małżonek, mieszkający w Polsce. Aby otrzymać takie świadczenie konieczne jest złożenie kompletu dokumentów, również z Polski. Z pewnością w ich zgromadzeniu i odpowiednim wypełnieniu wniosków z uwzględnieniem wszystkiego co nam przysługuje, pomogą nam specjaliści.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.