nie. Maj 31st, 2020

Zwrot podatku

Zasiłek rodzinny w Holandii

Jak skutecznie uzyskać zwrot podatku zza granicy?

2 min read

Wielu Polaków decyduje się na pracę poza granicami kraju. Wiąże się to przede wszystkim z lepszymi warunkami finansowymi. Zjawisko emigracji zarobkowej jest dość powszechne. Musimy jednak pamiętać, że pracując w konkretnym kraju, musimy w odpowiednim czasie dokonać właściwego rozliczenia z tamtejszym urzędem skarbowym. Zależnie od państwa może to wyglądać nieco inaczej, innych terminów należy przestrzegać, z innych ulg można skorzystać. Często możemy uzyskać również zwrot podatku. W miejscowości Chorzów, jak i w wielu innych na terenie naszego kraju działają specjalistyczne biura księgowe, które zajmą się za nas rozliczeniem podatku z zagranicy i zrobią to profesjonalnie.

Praca za granicą – zwrot podatku

Jeśli podejmujemy zatrudnienie w Niemczech, Holandii czy Norwegii musimy liczyć się z tym, że konieczne będzie rozliczenie podatkowe na koniec obowiązującego w danym kraju okresu. Warto posiadać minimalną wiedzę odnośnie terminów i wówczas zgromadzić niezbędne dokumenty i skontaktować się z biurem księgowym, które wykonując takie rozliczenie za nas oszczędzi nam czasu i nerwów. Dla wielu osób taki zwrot podatku stanowi znaczący zastrzyk gotówki, szczególnie jeśli utrzymują siebie w obcym kraju i rodzinę w Polce. Również Elbląg w województwie kujawsko-pomorskim, posiada specjalistyczne biuro, które zajmie się rozliczeniem podatku zza granicy w naszym zastępstwie.

Czy terminów trzeba dotrzymywać?

Dużo zależy od kraju, w którym pracujemy. Przykładowo Holandia nie przykłada do tego wielkiej uwagi i z zaległego podatku możemy się rozliczyć nawet do 5 lat wstecz. Nie musimy się tu trzymać ustalonego terminu, jednak ewentualny zwrot również otrzymamy później. W Norwegii rozliczenie jest obowiązkowe i jeśli nie zrobimy tego samodzielnie zrobi to za nas urząd, co może być mniej korzystne. W Niemczech z kolei otrzymamy ponaglenie z ostatecznym terminem, którego niedopełnienie może skutkować nałożeniem kary finansowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.