śr. Lip 8th, 2020

Zwrot podatku

Zasiłek rodzinny w Holandii

Holandia i rozliczenie podatku dla polaków

2 min read

Kraj wiatraków i tulipanów jest chętnie wybieranym miejscem na emigrację zarobkową polaków. Z pewnością jedną z przyczyn są lepsze warunki finansowe. Utrzymując rodzinę w Polsce i siebie w Holandii możemy również liczyć na różne dodatki, jak chociażby tzw. rozłąkowe, które przyznawane jest na naszego partnera fiskalnego, który na stałe mieszka w Polsce. Jako rodzice możemy również uzyskać zwrot z podatku na dzieci, który uzależniony jest od ich wieku.

Jak uzyskać te wszystkie profity przy rozliczeniu?

Konieczne jest wypełnienie odpowiedniego wniosku i skompletowanie wszystkich niezbędnych dokumentów. Jeśli będą nam one przysługiwać to je otrzymamy. Obejmie je nasz zwrot podatku, który będzie dzięki temu większy. W odpowiednim wypełnieniu dokumentów i ich skompletowaniu pomoże nam jedno z wyspecjalizowanych biur, znajdujących się w wielu polskich miastach, m.in. jedno w miejscowości Mińsk Mazowiecki.

Rozliczenie do 5 lat wstecz

Dla wielu osób niezwykle istotne może okazać się, że jeśli byli zatrudnieni w Holandii w ciągu ostatnich 5 lat i nie dopełnili obowiązku rozliczenia podatku, to nadal mogą to zrobić. Holenderskie prawo podatkowe dopuszcza bowiem dokonanie takiego rozliczenia do 5 lat wstecz. Wówczas może się okazać, że otrzymamy większy zwrot z podatku, jednak zebranie dokumentów może być bardziej kłopotliwe, dlatego warto zwrócić się o jego przeprowadzenie do specjalistycznej firmy, która pomoże nam załatwić wszystko sprawnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.